Tournaments

Tri State Tournaments Presented by Dixie Marine

2019 Tournament Schedule

BUCKEYE BASS ELITES

ANGELA POLING

513 889 0726

CINCINNATI YOUTH BASS CLUB

JOHN BURGESS

513 623 9883


BEN STACY

513 519 1172


NATASHA BURGESS

513 616 9250

D.M.T.

CRAIG SCHOLLE

513 543 2187

EVERTON VOLUNTEER FIRE DEPT BASS TOURNEY

CHIP AYERS

812 593 8915

FAYETTE COUNTY OPEN BASS

JAMES SIDERS

937 218 4106

FISHERS OF MEN

BILL COCHENSPARGER

419 204 9031

INDIANA STATE POLICE ALLIANCE

CHIP AYERS

812 593 8915

KBF NORTH

KARL SNYDER

513 919 0591


BRYAN SNYDER

513 720 6857

LEGACY SERIES

BILL COCHENSPARGER

419 204 9031

N.T.B.A. SOUTHERN OHIO

JACK LANDSAW

606 782 1873

NBAA TEAM

ROB DUNCAN

513 264 0583

OHIO BASS FEDERATION

STEVE CLOUTER

740 616 7236

OHIO BASS FEDERATION YOUTH

STEVE CLOUTER

740 616 7236

OHIO RIVER SENIOR BASS

MIKE McPHERSON

859 391 2208

READING HIGH SCHOOL

CHRIS FRITSCH

513 312 3129

U.S.A. BASSIN OH02

RICK INGRAM

317 534 7545

U.S.A. BASSIN IN02

GREGG PIGG

937620 1702

U.S.A. BASSIN

ROB THOMPSON

513 205 4549

VETERANS FUND RAISER

RICHARD LANNING

937 302 7028

WESTSIDE BASS CLUB

MIKE POWELL

513 200 1883


DAVE FRICKE

513 919 8044

WESTSIDE SENIORS

KARL SNYDER

513 919 0591

BFL

FLW OUTDOORS

270 252 1000


Westside Bass Club

3/16

Brookville/Fairfield

Team

120

Fisher of Men

3/30

Rocky Fork

Team

150

BFL HOOSIER

3/30

PATOKA/NEWTON STEWART S.

BOATER/CO A

300/150

Westside Bass Club

3/31

Rocky Fork/East Shore

Team

120

Fisher of Men

3/30

Rocky Fork

Team

150

BFL HOOSIER

3/19

PATOKA/NEWTON STEWART S.

BOATER/CO A

300/150

Westside Bass Club

3/30

Rocky Fork/East Shore

Team

120

USA BASSIN OH02

4/13

East Shore Ramp

Team

60

N.T.B.A. SOUTHERN OHIO

4/13

Ceasars/Wellmans

Team

70

U.S.A. BASSIN IN02

4/13

Brookville Lake

Team

65

Westside Bass Club

4/14

Bischoff

Team

120

USA BASSIN OH02

4/13

East Shore Ramp

Team

60

N.T.B.A. SOUTHERN OHIO

4/13

Ceasars/Wellmans

Team

70

U.S.A. BASSIN IN02

4/13

Brookville Lake

Team

65

Westside Bass Club

4/14

Bischoff

Team

120

Westside Seniors

4/18

Tanners Creek

Team

60

FAYETTE COUNTY OPEN BASS

4/20

Rocky Fork/East Shore

Team

70

USA Bassin

4/27

Tanners cCreek

Team

75

Westside Bass Club

4/27

Cowan/North Shore

Team

120

Fisher of Men

4/27

Alum Creek

Team

150

Westside Bass Club

4/27

Cowan/North Shore

Team

120

Fisher of Men

4/27

Alum Creek

Team

150

NBAA TEAM

4/27

Rising Sun

Team

*

OHIO RIVER SENIOR BASS

5/1

Craig's Creek

Team

50

Westside Seniors

5/2

Tanners Creek

Team

60

Westside Bass Club

5/4

St. Mary

Team

120

Everton Volunteer fire dept Bass

5/4

Brookville Lake

Team

100

BFL HOOSIER

5/4

PATOKA/NEWTON STEWART S.

BOATER/CO A

300/150

LEGACY SERIES

5/4

Indian Lake

Adult/Jr

80

KBF NORTHERN

5/5

Gunpowder Creek

Team

75/50

BFL BUCKEYE

5/11

ST MARYS/WEST BANK

BOATER/CO A

300/150

USA Bassin

5/11

Tanners Creek

Team

75

N.T.B.A. SOUTHERN OHIO

5/11

East Fork/Bantam

Team

70

U.S.A. BASSIN IN02

5/11

Brookville Lake

Team

65

NBAA TEAM

5/11

Rising Sun

Team

*

USA BASSIN OH02

5/11

East Shore Ramp

Team

60

Westside Seniors

5/16

Tanners Creek

Team

60






Fisher of Men

5/18

Indian Lake

Team

150

D.M.T.

5/18

Brookville Lake

Team

165

OHIO RIVER SENIOR BASS

5/22

Ohio River/Big Bone

Team

50

Westside Bass Club

5/25

Tanners Creek

Team

120

LEGACY SERIES

5/25

St Mary's

Adult/Jr

80

Westside Seniors

5/30

Tanners Creek

Team

60

Westside Bass Club

6/1

Acton

Team

120

Fisher of Men

6/1

St Mary's

Team

150

BFL BUCKEYE

6/8

TANNERS CREEK

BOATER/CO A

300/150

N.T.B.A. SOUTHERN OHIO

6/8

Ohio River/Aberdeen

Open

100

U.S.A. BASSIN IN02

6/8

Brookville Lake

Team

65

Veterans Fund Raiser

6/8

Rocky Fork/North Shore

Open

70

Westside Bass Club

6/9

Brookville/Fairfield

Team

120

KBF NORTHERN

6/9

Augusta

Team

75/50

OHIO RIVER SENIOR BASS

6/12

Ohio River/Big Bone

Team

50

INDIANA STATE POLICE ALLIANCE

6/13

Geist Reservorir

Team

65

Westside Seniors

6/13

Tanners Creek

Team

60

LEGACY SERIES

6/15

Lake Loramie

Adult/Jr

80

D.M.T.

6/15

Tanners Creek

Team

165

NBAA TEAM

6/22

Rising Sun

Team

*

USA BASSINOH02

6/22

East Shore Ramp

Team

60

USA Bassin

6/23

Tanners Creek

Team

75

OHIO RIVER SENIOR BASS

6/26

Augusta

Team

50

Westside Seniors

6/27

Tanners Creek

Team

60

BFL HOOSIER

6/29

MONROE/CUTRIGHT

BOATER/CO A

300/150

Westside Bass Club

6/29

Tanners Creek

Team

120

KBF NORTHERN

6/30

Gunpowder Creek

Team

75/50

Westside Bass Club

7/6

Tanners Creek

Team

120

Westside Seniors

7/11

Tanners Creek

Team

60

U.S.A. BASSIN IN02

7/13

Brookville Lake

Team

65

Fisher of Men

7/13

Lake Erie

Team

150

D.M.T.

7/13

Tanners Creek

Team

165

OHIO RIVER SENIOR BASS

7/17

Ohio River/Big Bone

Team

50

BFL HOOSIER

7/20

OHIO RIVER/ROCKY POINT

BOATER/CO A

300/150

USA Bassin

7/20

Tanners cCreek

Team

75

Westside Bass Club

7/20

Cowan/North Shore

Team

120

N.T.B.A. SOUTHERN OHIO

7/20

Ohio River/Shawnee

Team

70

KBF NORTHERN

7/21

Gunpowder Creek

Team

75/50

Westside Seniors

7/25

Tanners Creek

Team

60

BFL BUCKEYE

7/27

INDIAN/MOUNDWOOD

BOATER/CO A

300/150

USA BASSIN OH02

7/27

East Shore Ramp

Team

60

Westside Bass Club

8/3

Ceasars/Wellmans

Team

120

NBAA TEAM

8/3

Rising Sun

Team

*

Westside Seniors

8/8

Tanners Creek

Team

60

N.T.B.A. SOUTHERN OHIO

8/10

Ohio River/Aberdeen

Team

70

U.S.A. BASSIN IN02

8/10

Brookville Lake

Team

65

D.M.T.

8/10

Tanners Creek

Team

165

USA BASSIN OH02

8/10

East Shore Ramp

Team

60

OHIO RIVER SENIOR BASS

8/14

Augusta

Team

50

BFL BUCKEYE

8/17

TANNERS CREEK

BOATER/CO A

300/150

USA Bassin

8/18

Tanners cCreek

Team

75

Westside Seniors

8/22

Tanners Creek

Team

60

N.T.B.A. SOUTHERN OHIO

8/24

Ohio River/Aberdeen

Team

70

NBAA TEAM

8/24

Rising Sun

Team

*

Westside Bass Club

8/25

Rocky Fork/East Shore

Team

120

Westside Seniors

9/5

Tanners Creek

Team

60

Westside Bass Club

9/8

Brookville/Fairfield

Team

120

N.T.B.A. SOUTHERN OHIO

9/14

TBA Championship



D.M.T.

9/14

Tanners Creek

Team

165

Westside Seniors

9/19

Championship



BFL BUCKEYE

9/21 & 22

MOSQUITO

BOATER/CO A

350/175

USA BASSIN OH02

9/22

Regional



OHIO RIVER SENIOR BASS

9/25

Classic TBA



BFL HOOSIER

9/28 & 29

TANNERS CREEK

BOATER/CO A

350/175

Westside Bass Club

9/28

Brookville/Fairfield

Team

120

Westside Seniors

10/3

Championship

Makeup


D.M.T.

10/5

Tanners Creek

Team

165

Westside Bass Club

10/12

Chilo

Team

120

BFL HOOSIER

10/17-19

REGIONAL



BFL BUCKEYE

10/17-19

REGIONAL



D.M.T.

10/19

Tanners Creek

MAKEUP

DATE

Westside Bass Club

10/26

Tanners Creek

Team

120

Westside Bass Club

11/2&3

Championship



BFL WILD CARD

11/8-9

TBA